استاندار خوزستان :ایجاد کمربند سبز برای ماهشهر و بندرامام در دستور کار پتروشیمی قرار گرفت

استاندار خوزستان در پایان نشست بررسی اقدامات شرکت ای تابعه وزارت نفت از دستورکار ایجاد کمربند سبز برای شهرهای ماهشهر و بندرامام (ره) توسط منطقه ویژه پتروشیمی خبر داد .

به گزارش پایگاه خبری خبرخورموسی از روابط عمومی استانداری خوزستان، نشست بررسی اقدامات شرکت های تابعه وزارت نفت در زمینه بیابان زدایی روز یکشنبه ۸ بهمن ماه به ریاست علی ‌اکبر حسینی‌ محراب، استاندار خوزستان برگزار شد.

استاندار خوزستان در پایان این نشست توضیح داد: با توجه قوانین بالادستی که در سطح ملی تصمیم‌گیری شده استان به تناسب مسئولیتی که در رابطه با کانون های ریزگرد و گرد وغبار دارد جلسات منظمی در خصوص بیابان زدایی برگزار میشود.

وی افزود: در جلسه امروز مباحثی خوبی برای کاشت درخت به شکل کمربند سبز برای شهرهای مختلف به ویژه ماهشهر و بندر امام (ره) مطرح شد و طبق مصوبه ای که داشتیم بنا شد منطقه ویژه پتروشیمی مقدار زیادی از کمربندی های اصلی این دو شهر را نهال کاری نماید.

حسینی محراب با اشاره به اینکه طبق مصوبه بالادستی در کشور هر شرکت نفتی فعال باید معادل ۱۰ درصد از اراضی تحت فعالیت خود را به کشت درخت و ایجاد فضای سبز اختصاص دهد تصریح کرد: بنا شد ۵ هزار هکتار از اراضی منابع طبیعی در اختیار پتروشیمی برای درخت کاری قرار گیرد تا این صنعت نسبت به مسئولیت های اجتماعی و مقابله با آلایندگی اقدامات لازم را انجام دهد.

http://khormusa.ir/1034کپی شد! https://khabarkhoormousa.ir/1034/استاندار-خوزستان-ایجاد-کمربند-سبز-برا/کپی شد!