پروژه پل روگذر بندرامام خمینی(ره) متوقف شد

شهردار بندر امام خمینی(ره) از توقف پروژه پل روگذر و بازگشایی مسیر تردد اتومبیل‌ها به دلیل انتخابات و عید نوروز خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری خبرخورموسی از خبرگزاری فارس از بندر امام خمینی(ره)، مرتضی خرمی شهردار بندر امام خمینی(ره) در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس اظهار کرد: به دلیل نزدیک شدن به روزهای پایانی سال و عید نوروز و نیز برگزاری انتخابات و سهولت تردد مردم از این مسیر پر رفت و آمد و از طرفی برای بازنگری در پروژه پل روگذر، فعلا انجام آن متوقف و مسیر اجرای پروژه بازگشایی شد.

خرمی ادامه داد: بازنگری در طرح پروژه پل روگذر بیشتر به دلایل مختلفی از قبیل نقطه کور در تاج پل می‌باشد و در جلسه هفته جاری در بخشداری بندر امام خمینی(ره) نتیجه گیری در خصوص تغییر در پروژه اتخاذ خواهد شد.

خرمی گفت: در خصوص اعتبار مصوب آن ، احتمال جابجایی اعتبار وجود دارد و اینکه گفته شود این اعتبار مصوب شده حذف شود بعید است چنین اتفاقی رخ دهد.

خرمی گفت : غیرقابل اجرا شدن پروژه پل بستگی به جلسه هفته جاری در بخشداری بندرامام دارد و هنوز مشخص نیست.

به گزارش فارس، این پروژه در ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ با حضور مسئولان شهری کلنگ زنی شد و پس از عملیات حفاری و بستن بلوار آیت الله خامنه ای به عنوان بلوار اصلی شهر، مسئولان شهرداری اظهار کردند متوجه عبور یکی از خطوط اصلی تامین آب شرب شهر از زیر پروژه تعریف شده شده اند و پروژه را متوقف کردند!

پس از گذشت ماه ها از کلنگ زنی پل روگذر مجددا مسئولان شهرداری و شورای شهر ادعای عدم تامین اعتبار پروژه از سوی شورای راهبردی را مطرح کردند، با ورود پتروشیمی بندر امام برای تامین اعتبار پروژه و پرداخت مبلغ ۳۸ میلیارد ریال به عنوان قسط اول پروژه و گذشت چندین ماه از پرداخت اعتبار پل از سوی پتروشیمی بندر امام، اکنون شهردار بندر امام خمینی(ره) از بازگشایی مسیر و توقف پروژه به دلیل بازنگری، انتخابات و عید نوروز سخن می گوید!

این در حالی است که بیش از یکسال از کلنگ زنی پروژه و انسداد بلوار اصلی شهر و بازار می گذرد!

 

انتهای پیام/م

http://khormusa.ir/1093کپی شد! https://khabarkhoormousa.ir/1093/پروژه-پل-روگذر-بندرامام-خمینیره-متوقف/کپی شد!