مسئولان تامین اجتماعی استان باید عواقب امنیتی اجتماعی اختلال در درمانگاه بندرامام خمینی(ره) را بپذیرند

رییس کمیسیون بهداشت و درمان ، محیط زیست و خدمات شورای شهر بندر امام خمینی(ره) به شدت از اقدام‌های مدیرکل درمان تامین اجتماعی استان خوزستان به دلیل عدم توجه به درمانگاه تخصصی شهدا بندرامام خمینی(ره) برای تجمیع تنها آزمایشگاه این درمانگاه با بیمارستان امام موسی کاظم(ع) ماهشهر به شدت انتقاد کرده و هشدار داد.

به گزارش پایگاه خبری خبرخورموسی؛ طبق بخشنامه سازمان تامین اجتماعی می‌بایست برخی از مراکز درمانی و درمانگاه‌های تحت نظر این سازمان به دلایل مختلف از قبیل کنترل هزینه‌ها، استفاده بهینه از منابع، تجهیزات و نیروی انسانی و کاهش میزان پرداخت از جیب مردم در بیمارستان ها تجمیع شوند تا آزمایشگاه‌های بیمارستان‌ها به عنوان مرجع باشند.

فرید قنواتی رییس کمیسیون بهداشت و درمان ، محیط زیست و خدمات شورای شهر بندر امام خمینی(ره) در خصوص این اقدام تامین اجتماعی استان خوزستان اظهار کرد: طبق پیگیری‌هایی که از سازمان تامین اجتماعی در پایتخت انجام دادیم، این طرح فقط در شهرهایی که درمانگاه و بیمارستان در آن شهر قرار دارد کاربردی است و می‌بایست اجرا شود.

وی افزود: بندرامام خمینی (ره) بیمارستان تامین اجتماعی ندارد و تنها درمانگاه دولتی آن در حال حاضر درمانگاه تامین اجتماعی است پس توجیه اقتصادی برای این تجمیع وجود ندارد.

 

عضو شورای شهر بندرامام :هرگونه پیامد حذف یا ادغام آزمایشگاه درمانگاه تامین اجتماعی بندرامام خمینی(ره) متوجه مسئولین تامین اجتماعی استان خوزستان است

قنواتی ادامه داد: بنده و رئیس شورای اسلامی شهر بندرامام خمینی(ره)،از مدیرکل درمان تامین اجتماعی خوزستان در خصوص این مساله پیگیری کرده بودیم و قرار بود در جلسه ای با حضور وی در بندرامام خمینی(ره) این مساله پیگیری شود که متاسفانه این مهم صورت نگرفت.

رییس کمیسیون بهداشت و درمان ، محیط زیست و خدمات شورای شهر بندر امام خمینی(ره) در صحبت های عبدی‌زاده نبود مسئول فنی آزمایشگاه و قبول نکردن پاسخ آزمایش ها از طرف پزشکان دلیل این تجمیع آزمایشگاه عنوان کرد و افزود: طبق پیگیری که انجام دادم مسئول فنی بیمارستان تامین اجتماعی امام موسی کاظم(ع) ماهشهر از اردیبهشت سال جاری بازنشسته شده و بیمارستان تامین اجتماعی ماهشهر هم مسئول فنی آزمایشگاه ندارد.

قنواتی تصریح کرد: شعبه‌های یک و دو اداره تامین اجتماعی بندرامام بالغ بر ۲۰۰ هزار نفر بیمه شده تامین اجتماعی دارد و این حق مردم بندرامام خمینی(ره) است که امکانات بیشتری داشته باشند نه اینکه همین اندک کار هم از آنها دریغ شود.

وی با تاکید به مسئولان تامین اجتماعی استان خوزستان هشدار داد و بیان کرد: همه عواقب امنیتی و اجتماعی اقدام‌های آنان در خصوص تجمیع و جمع‌آوری آزمایشگاه درمانگاه تامین اجتماعی بندرامام خمینی(ره) متوجه آنها است و می‌بایست پاسخگو باشند.

هدایت الله عبدی‌زاده مدیر کل درمان تامین اجتماعی استان خوزستان پیش از این در خصوص تجمیع آزمایشگاه درمانگاه بندرامام خمینی(ره) عنوان کرد که دلیل این کار نبود مسئول فنی برای آزمایشگاه درمانگاه تامین اجتماعی بندرامام خمینی(ره) است و این کار باید اجرا شود.

انتهای پیام/م

http://khormusa.ir/1133کپی شد! https://khabarkhoormousa.ir/1133/مسئولان-تامین-اجتماعی-استان-باید-عواق/کپی شد!