عملکرد فوق العاده اَبَر بنگاه اقتصادی پتروشیمی بندرامام با فروش ۷۰ هزارمیلیارد تومان و تحقق حدودا ۱۰۰ درصدی تولید

گزارش سالانه شرکت پتروشیمی بندرامام نشان می‌دهد این شرکت با آغاز نخستین سال طرح بزرگ بندرامام نوین، موفق به شکستن رکورد ۶ساله خود در دریافت خوراک و تولید شده است و با تولید حدود ۴.۵ میلیون تن انواع محصولات با ارزش به حدود ۷۰ هزار میلیارد تومان فروش دست یافته که نسبت به سال گذشته افزایش قابل توجهی را نشان می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری خبرخورموسی از روابط عمومی شرکت پتروشیمی بندرامام ؛ گزارشات اهم دستاوردهای شرکت پتروشیمی بندرامام در سال ۱۴۰۲ نشان می‌دهد، این شرکت در آستانه عرضه اولیه سهام در بازار سرمایه توانسته تحول اساسی در روند دریافت خوراک مصرفی، تولید، فروش، صادرات و در نهایت سودآوری و تحقق برنامه‌های ترسیم شده خود برجای گذارد.

بر اساس گزارش سالانه ارائه شده، در سال ۱۴۰۲ و در پی بهره‌برداری از فاز نخست پالایشگاه گاز هویزه خلیج فارس با سرمایه‌گذاری شرکت پتروشیمی بندرامام، اجرای تعمیرات اساسی در شرکت‌های تامین کننده خوراک توسط متخصصین و کارشناسان پتروشیمی بندرامام و سرمایه‌گذاری‌های صورت گرفته به منظور احداث خط لوله جدید تامین خوراک و افزایش تولید در کارخانه‌های NGL، میزان خوراک دریافتی مجتمع پتروشیمی بندرامام با ۱۶ درصد افزایش نسبت به سال گذشته به بیش از ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تن رسید که این حجم از خوراک دریافتی طی ۶ سال گذشته مجتمع پتروشیمی بندرامام بی‌سابقه بوده است و رکوردی جدید در خوراک دریافتی مجتمع به حساب می‌آید.

در بخش تامین خوراک، علاوه بر رکوردشکنی و افزایش ۱۶ درصدی مجموع خوراک دریافتی مجتمع نسبت به سال گذشته، میعانات گازی مورد نیاز مجتمع نیز تا حدود ۱۲۰ درصد برنامه را محقق کرده و به بیش از ۲۱ میلیون بشکه در سال رسیده که تاثیر بسزایی در افزایش میزان تولید و سودآوری برای سهامداران داشته است.

تحقق برنامه تولید پتروشیمی بندرامام با بیش از ۴.۵ میلیون تن

در بخش آماری تولید مجتمع پتروشیمی بندرامام، همزمان با آغاز طرح بزرگ «بندرامام نوین» میزان تولید محصولات با ارزش این شرکت در نخستین سال اجرای این طرح بزرگ و ملی به میزان بی‌سابقه‌ای طی ۶ سال گذشته رسیده و مجموع تولیدات با ثبت رکورد ۴.۵ میلیون تن، بیش از ۱۳ درصد افزایش نسبت به سال قبل را نشان می‌دهد و نشان‌دهنده تحقق حدود ۱۰۰ درصدی برنامه تولید مجتمع است.

در میان تحقق ۱۰۰ درصدی برنامه تولید در سال ۱۴۰۲، محصولاتی مانند پنتان پلاس با شکستن رکورد ۵ساله تولید، ۱۲۱ درصد برنامه را محقق کرده و محصول با ارزش LD برای نخستین بار طی ۶ سال گذشته به حدود ۱۲۰ هزار تن رسیده که بیانگر تحقق ۱۲۰ درصدی تولید است.

تولید محصولاتی مانند بوتان و پروپان نیز در بهترین شرایط تولید قرار داشته و بیش از ۱۱۰ درصد برنامه تولید در این محصولات محقق شده که این میزان تولید برای نخستین بار طی سالیان گذشته ثبت شده و نوید روزهایی خوش برای اقتصاد کشور و سهامداران شرکت پتروشیمی بندرامام را می‌دهد.

محصول با ارزش و استراتژیک MTBE از دیگر محصولات سال ۱۴۰۲ بوده که با بیش از نیم میلیون تن رکورد ۷ سال گذشته را ثبت کند و ۱۰۱ درصد برنامه تولید را در سال گذشته محقق سازد.

فروش محصولات پتروشیمی بندرامام به حدود ۷۰ هزار میلیارد تومان رسید/ ۴.۱ درصد صادرات ایران سهم سال نخست بندرامام نوین 

همزمان با شمارش معکوس اهالی بازار سرمایه برای پذیرش و عرضه اولیه سهام یکی از قدرتمندترین پتروشیمی‌های ایران که در حال تولد دوباره است، فروش در این اَبَر بنگاه اقتصادی به بیش از ۷۰ هزار میلیارد تومان رسیده است که افزایش ۳۳ درصدی نسبت به سال گذشته را نشان می‌دهد.

این رشد درآمد که می‌تواند تا ۱۲۰ درصد سود خالص سال گذشته را پوشش دهد، می‌تواند برای هر سرمایه‌گذار بازار سرمایه بیش از دیگر نمادهای گروه شیمیایی جذابیت ایجاد کند.

البته پتروشیمی بندرامام در سال ۱۴۰۲ توانسته بیش از ۷۵۰ میلیون دلار ارزآوری برای کشور ایجاد کند که به معنای ۴.۱ درصد ارزش صادرات کل محصولات پتروشیمی کشور است.

تولید حلال SOLVESSO100 در واحد آروماتیک به دست توانایی متخصصین پتروشیمی بندرامام پس از ۱۲ سال توقف ناحیه ۶۰۰ آروماتیک، امضای تفاهم‌نامه و قراردادهایی به ارزش بیش از ۲۰ میلیون دلار، مصرف بیش از ۲۸ تن کاتالیست ایرانی با بیش از ۲.۲ میلیون یورو صرفه‌جویی ارزی و برگزیده شدن به عنوان مدیر برتر نوآور، شرکت برتر نوآور، کارشناس برتر نوآورو دریافت عناوین برتر متعدد در زمینه‌های رضایت‌مندی مشتریان، منابع انسانی، برترین‌های بورس کالا، صادرکنندگان برتر و مسئولیت‌های اجتماعی، بخشی از دستاوردهای بزرگ شرکت پتروشیمی بندرامام در سال ۱۴۰۲ بوده که اعتماد سهامداران و امید به تحول در صنعت پتروشیمی با تحقق طرح بندرامام نوین را به همراه داشته است.

انتهای پیام/م

http://khormusa.ir/1206کپی شد! https://khabarkhoormousa.ir/1206/عملکرد-فوق-العاده-اَبَر-بنگاه-اقتصادی/کپی شد!