مدیر عامل سازمان منطقه ویژه پتروشیمی بندر امام خمینی؛

۴/۵ میلیارد دلار سرمایه گذاری برای ۵۳ پروژه/ کلان پروژه برای ایجاد ۳۰۰ هزار شغل/ فراهم بودن زیرساخت های جهش تولید با مشارکت مردم

دکتر پیام برزگر مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی بندرامام خمینی(ره) در برنامه پخش مستقیم تلویزیونی از فراهم بودن زیرساخت های جهش تولید با مشارکت مردم ؛ سرمایه گذاری ۴/۵ میلیارد دلاری برای ۵۳ پروژه ، مولد سازی ۶ شرکت غیرفعال و طرح توسعه پیشرفت و امید و کلان پروژه برای اشتغال ۳۰۰ هزار نفر توسط سازمان منطقه ویژه پتروشیمی بندرامام خمینی(ره) خبر داد .

به گزارش پایگاه خبری خبر خورموسی از روابط عمومی سازمان منطقه ویژه پتروشیمی[بندر امام خمینی(ره)] دکتر پیام برزگر مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی [بندر امام خمینی(ره)] شامگاه چهارشنبه ۱۵ فروردین ۱۴۰۳ با حضور در برنامه زنده تلویزیونی خوزستان سرزمین فرصت ها که بصورت مستقیم از محل سایت یک منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی[بندر امام خمینی(ره)] پخش شد مواردی را عنوان و پیرامون آنها توضیح داد .

زیرساخت های منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی [بندر امام خمینی(ره)] برای جهش تولید با مشارکت مردم فراهم است

دکتر پیام برزگر مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی [بندر امام خمینی(ره)] در این خصوص اظهار کرد: شعار سال (جهش تولید با مشارکت مردم) قطعا یک شعار اقتصادی است که با اهداف و ماموریت های سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی تطابق کامل دارد.

وی افزود: اهداف و ماموریت های این سازمان باید در راستای تحقق شعار سال به عنوان دکترین اصلی نظام جمهوری اسلامی ایران در حوزه اقتصاد قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی [بندر امام خمینی(ره)] تدارک خوبی برای فراهم آوردن زیرساخت های مورد نیاز جهش تولید با مشارکت مردم انجام داده است، ادامه داد: در صدد افزایش این زیرساخت ها در جهت تحقق شعار سال هستیم.

برزگر گفت: با توجه به شعارهای اقتصادی چند سال اخیر که توسط رهبر معظم انقلاب اعلام شده است، راهبرد های خوبی تدوین کرده ایم و اقداماتی را نیز به اجرا خواهیم گذاشت که موجب فراهم شدن زیرساخت های جهش تولید و امید آفرینی در بین مردم شود.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی[بندر امام خمینی(ره)] تشریح کرد، در راستای تحقق شعار سال کلان پروژه هایی را در دستور کار داریم و سعی داریم با کار جهادی و شبانه روزی، اقدامات خلاقانه و نوآورانه بتوانیم مناسبت ترین مسیرها را به لحاظ اقتصادی و زمانی اجرا نماییم و با همت و تلاش مضاعف پیاده سازی کنیم تا بتوانیم مردم را به بدنه اجرایی کشور امیدوارتر کنیم.

۵۳ پروژه در سطح منطقه ویژه[بندر امام خمینی(ره)] با سرمایه گذاری حدود ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار در حال انجام است

دکتر پیام برزگر اظهار کرد: در سال گذشته حداقل ۶ شرکت در منطقه ویژه مولدسازی شدند و طرح هایی که سالها غیرفعال بودند ، به همت همکاران ما فعال شدند.

وی افزود: این مسیر در سال ۱۴۰۳ هم با جدیت دنبال خواهد شد و راهکارهایی را ارائه خواهیم داد تا سرمایه گذاران مجدد بتوانند ادامه فعالیت بدهند.

وی با اشاره به زیرساخت های مناسب ایجاد شده در این منطقه گفت: زیرساخت های آب، برق، گاز و تنوع خوراک در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی[بندر امام خمینی(ره)] نسبت به کشورهای پیرامون بهتر است، بیش از ۴۹ محصول پتروشیمیایی در این منطقه تولید می شود.

برزگر اضافه کرد: این تنوع محصول به ما اجازه می دهد که به خوبی به سمت تکمیل زنجیره ارزش پیش برویم و تکمیل زنجیره ارزش به معنی ورود سرمایه بخش مردمی و مردمی سازی اقتصاد و نوید بخش اشتغال و امید برای جوانان است.

وی با بیان اینکه در سامانه ملی رصد اشتغال به تمامی تکالیف خود عمل کردیم، تصریح کرد: در سال ۱۴۰۲ تعداد بیش از ۷۵۰ شغل را در این سامانه به ثبت رساندیم و برای بیش از ۲۹۰۰ نفر نیز اشتغال ایجاد شد.

او با اشاره به طرح های در حال اجرا در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی[بندر امام خمینی(ره)] گفت: ۵۳ طرح در بیش از ۱۸۷ هکتار با سرمایه گذاری ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار و ایجاد اشتغال مستقیم و ثابت ۴۵۰۰ نفری در حال اجرا است که چندین برابر نیز اشتغال پروژه ای را به دنبال دارد.

طرح توسعه پیشرفت و امید، کلان پروژه منطقه ویژه[بندر امام خمینی(ره)] برای جهش تولید است / طرح اشتغال ۳۰۰ هزار نفری رونمایی شد

دکتر پیام برزگر مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی[بندر امام خمینی(ره)] شامگاه چهارشنبه ۱۵ فروردین ۱۴۰۳ با حضور در برنامه زنده تلویزیونی خوزستان سرزمین فرصت ها که بصورت مستقیم از محل سایت یک منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی[بندر امام خمینی(ره)] پخش شد، اظهار کرد: در صنعت اگر بخواهیم شعار سال محقق شود باید زیرساخت های جهش تولید را فراهم نماییم، یکی از مهم ترین کلان پروژه های سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی[بندر امام خمینی(ره)]، تسریع در طرح جامع، کلنگ زنی و آغاز عملیات اجرایی فاز۲ منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی[بندر امام خمینی(ره)] با نام “پیشرفت و امید” است که از نشانه ها و مصادیق پیشرفت کشور و امیدآفرینی در مسیر اقتدار صنعتی است.

وی افزود: طرح توسعه پیشرفت و امید منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی[بندر امام خمینی(ره)] در زمینی به مساحت ۳ هزار و ۳۰۰ هکتار موجب ایجاد اشتغال پایدار برای ۶۰ هزار نفر خواهد شد و همچنین در زمان ساخت و تکمیل که بین ۱۵ تا ۲۰ سال طول خواهد کشید، ۳۰۰ هزار نفر بصورت پروژه ای مشغول به کار می شود.

وی با بیان اینکه اتفاق بزرگی با طرح توسعه پیشرفت و امید منطقه ویژه [بندر امام خمینی(ره)]برای تولید رخ خواهد داد، گفت: بسیاری از مجوزهای این طرح اخذ شده است و امیدواریم در سال جاری کلنگ آن را به زمین بزنیم. با اشتغالی که این طرح ایجاد می کند برای جوانان امید آفرینی خواهد شد و برنامه هایی را در همین طرح برای مشارکت مردم خواهیم داشت.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی[بندر امام خمینی(ره)] با اشاره به طرح های کارشناسی شده سرمایه گذاری در این منطقه بیان کرد: در سال گذشته طرح های سرمایه گذاری با ارزش افزوده بالا تحت عنوان شهرک دارویی، شیمی شهر، کارخانه های دانش بنیان و سایر طرح ها که مردم می توانند بواسطه شرکت های کوچک و متوسط در عرض یکسال به سودآوری خوبی برسند معرفی شد.

برزگر گفت: یک کارخانه نوآوری در سال گذشته در منطقه ویژه[بندر امام خمینی(ره)] مجوز دریافت کرد و به دنبال صدور مجوز برای حداقل ۲ کارخانه نوآوری در سال جاری هستیم که هر کدام از این کارخانه ها متشکل از ۴۰ شرکت استارت آپی در داخل خود است و در فضای یک هکتاری می تواند ۲۵۰ تا ۳۰۰ نفر اشتغال با سرمایه اندک ایجاد کند و این شرکت ها نیز می توانند در مسائل مختلف زیست محیطی، تعمیرات و تولید و… با شرکت های پتروشیمی همکاری کنند.

 

انتهای پیام/م

http://khormusa.ir/1238کپی شد! https://khabarkhoormousa.ir/1238/۴-۵-میلیارد-سرمایه-گذاری-برای-۵۳-پروژه/کپی شد!