ستاد انتخابات بندر امام خمینی(ره) آمادگی کامل برای انتخابات پرشور دارد

بخشدار بندرامام خمینی(ره) با اعلام آمادگی کامل ستاد برگزاری چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در در شهر، گفت: مردم بندرامام خمینی(ره) در انتخابات سال قبل ثابت کردند پای کار انقلاب هستند.

به گزارش پایگاه خبری خبرخورموسی؛ مهدی طیبی درباره برگزاری انتخابات در بندر امام خمینی(ره) اظهار کرد: پس از حادثه سقوط غمباری که منجر به شهادت رییس جمهور و همراهان گرامی ایشان شد، طبق قانون اساسی به سمت برگزاری انتخابات زود هنگام رفتیم.

وی افزود: بر اساس دستور وزارت کشور تشکیل هیات های اجرایی از ابتدای خرداد ماه طبق چارت قبل در بندر امام خمینی(ره) انجام و حدود سه جلسه هماهنگی برگزار شد.

بخشدار بندر امام خمینی(ره) با بیان اینکه حدود چهار شعبه به دلیل مشکلاتی از قبیل بازسازی تغییر داده شده است، بیان کرد: شعبه مدرسه امام علی(ع) جایگزین شعبه امام محمدباقر(ع) در کوی شهید دستغیب، مدرسه بلال حبشی جایگزین مدرسه رقیه(س) و مهدیه مسجد النبی(ص) به جای مدرسه انقلاب در کوی اباذر، حسینیه مسلم بن عقیل جایگزین مجموعه شهید حقگو در کوی آزادی و در سیستم وزارت کشور ثبت شدند.

او افزود: تبلیغات از تاریخ ۲۱ خرداد آغاز و تا ۸ صبح روز پنج شنبه ۷ تیرماه ادامه خواهد داشت و روز انتخابات می‌بایست هرگونه تبلیغات در ۵۰ متری شعب اخذ رای امحا شده و تبلیغات مجازی در ستادهای انتخاباتی و رسانه‌های رسمی ممنوع است.

طیبی ادامه داد : ۴۴ شعبه داریم که ۴۱ شعبه ثابت و ۳ شعبه سیار در بخش مرکزی تا بیمارستان نوید، یک شعبه از پلیس راه تا پایانه و بندر امام و یک شعبه سایت ۵ منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی را پوشش خواهد داد.

او درباره زمان برگزاری رای‌گیری تصریح کرد: به طور معمول ساعت رای گیری تا ۲۲ شب تمدید می‌شود ولی با توجه به گرمای شدید تابستان از مردم خواهشمندیم در ساعت های ابتدایی صبح برای رای دادن به شعب اخذ رای مراجعه کنند تا در پیک‌های عصر و شب ازدحام بوجود نیاید.

طیبی گفت : با توجه به وسعت منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) در حال رایزنی برای درنظر گرفتن تمهیداتی هستیم تا شعبه سیار در سه نقطه اقدام به رای‌گیری از کارکنان و کارگران در روز رای گیری کند، هر چند می‌بایست همه شرایط آن از قبیل مکان، آنتن دهی، امکانات سرمایشی و مورد نیاز در نظر گرفته شود ولی در هر صورت با اداره کل بنادر و دریانوردی رایزنی کردیم تا سرویس ایاب و ذهاب برای فراهم کردن شرایط رای دادن در نظر بگیرد.

وی با اشاره به برگزاری نخستین انتخابات در فصل تابستان و مشکل در سرمایش شعبه‌های اخذ رای بیان داشت: با توجه به کولرهایی اهدایی پتروشیمی رازی و زحمات گروه جهادی پتروشیمی امیرکبیر برای سرویس کولرهای مدارس شعب اخذ رای، عمده نواقص تا چهارشنبه ۶ تیرماه مرتفع خواهند شد.

بخشدار بندر امام خمینی(ره) با اشاره به مشارکت بالغ بر ۱۶ هزار نفری مردم شهر در دوازدهین انتخابات مجلس شوراس اسلامی اظهار کرد: به پاس قدردانی از پرکاری و زحمات شهید جمهور آیت الله رییسی این انتظار را بوجود آورده که مردم بندر امام خمینی(ره) حضور چشمگیر و پرشور در انتخابات رئیس جمهوری داشته باشند.

وی ادامه داد : مردم بندرامام خمینی(ره) اطمینان داشته باشند، پیگیری و تلاش تیم‌های جدید قضایی و اداری شهر برای مرتفع ساختن مشکلات مردمی بی‌وقفه ادامه خواهد داشت و نمونه آن برخوردهای قاطع دادگستری و دادستانی با فساد در شهرداری و برخی اداره‌های شهری است.

انتهای پیام./

http://khormusa.ir/1480کپی شد! https://khabarkhoormousa.ir/1480/ستاد-انتخابات-بندر-امام-خمینیره-آمادگ/کپی شد!