تسهیل عبور زائرین از مرزها با تدابیر جدید فراجا /گذرنامه های زیارتی در کمترین زمان صادر می شوند

سخنگوی پليس، گفت: زيرساخت های لازم برای تسهيل و تسريع در ارائه خدمات به زائران کربلای معلی و گردهمايي بزرگ فرهنگی، اجتماعی، معنوی اربعين ايجاد شده است.

به گزارش خبرخورموسی از خبرگزاری پلیس، سردار سعید منتظرالمهدی گفت: زیر ساخت های لازم برای تسهیل و تسریع در ارائه خدمات به زائران کربلای معلی و گردهمایی بزرگ فرهنگی، اجتماعی، معنوی اربعین ایجاد شده است.

سخنگوی پلیس افزود : فرآیند دریافت گذرنامه مانند سال گذشته به‌ سرعت و در کمترین زمان ممکن انجام خواهد شد و عزیزانی که از سال گذشته گذرنامه زیارتی ( آبی رنگ) دارند ، گذرنامه های آنان کماکان تا ۵ سال اعتبار داشته و بدون نیاز به هیچ اقدام خاصی می توانند برای سفر اربعین از آن استفاده کنند.

منتظرالمهدی تصریح کرد: کسانی که اعتبار گذرنامه عادی (قرمزرنگ) آنان تمام شده است و یا افرادی که میی خواهند جدیدا گذرنامه زیارتی بگیرند می توانند از طریق سامانه‌های مجازی و برنامه کاربردی “پلیس من” بخش گذرنامه را انتخاب و بدون نیاز به مراجعه حضوری درخواست خود را ثبت نمایند که در اولین فرصت، گذرنامه زیارتی با نازلترین قیمت(حدود ۶۵ هزار تومان) و کمترین زمان ممکن حدود ۷۲ ساعت به درب منزل آنها ارسال خواهد شد. اخذ گذرنامه زیارتی صرفا از طریق وب سرویس و اپلیکیشن موبایلی “پلیسِ من” انجام خواهد شد و این خدمت در دفاتر پلیس +۱۰ انجام نخواهد شد.

سخنگوی فراجا متذکر شد: دفاتر پلیس +۱۰ در سراسر کشور به صورت حضوری جهت دریافت مدارک برای صدور و یا تمدید گذرنامه عادی آماده خدمت رسانی هستند؛ فرایند تکمیل مدارک تا صدورگذرنامه‌ متقاضیانی که یک بار به این دفاتر مراجعه کرده‌اند طی ۴ الی ۵ روز و بر اساس قیمت مصوب هیئت دولت، آماده سپس تحویل پست داده میی شود که مدتی هم آنجا زمان میی برد.

منتظر المهدی گفت : مسافران و زائران عزیز از هم اکنون جهت اخذ گذرنامه اقدام و آن را به روزهای پایانی موکول نکنند و لازم بذکر است امسال استفاده از برچسب جهت تمدید گذرنامه استفاده نمییشود.

منتظرالمهدی ادامه داد : تسهیلات ویژه‌ای در مرزها ایجاد شده که فرآیند شناسایی ، ثبت و مُهر شدن گذرنامه از زمان حضور در گیت های پلیس برای خروج از کشور حدود ۴ ثانیه طول می‌کشد و کمترین ایستایی زائرین را شاهد خواهیم بود و طی هماهنگی‌های لازم با طرف عراقی، فرآیند ورود به آن کشور نیز سرعت بخشیده شده و زائرین بدون معطلی وارد کشورعراق خواهند شد.

سخنگوی فراجا افزود : در پایانه های مرزی امسال شاهد سهولت و سرعت بیشتری خواهیم بود، چرا که در دعوت اخیر از وزیر کشور عراق توسط فرمانده انتظامی کل کشور موارد لازم مطرح ، تبادل داده و دیتا صورت گرفته و هماهنگی و تدابیر راهگشا اتخاذ و عملیاتی گردیده است.

این مقام ارشد انتظامی گفت: ارزیابی خدمات در مرزهای هوایی و شش مرز زمینی مهران ،خسروی ،شلمچه، تمرچین، باشماق و چزابه را تا به امروز شایسته و مطلوب است و دربیشتر ایام زیارت اربعین بصورت شبانه روزی فعال می باشند و همچنین فعالیت در مرزهای دریایی و ریلی نیز در دستور کار پلیس می باشد.

سخنگوی فراجا افزود: همکاران ما در پلیس راهنمایی و رانندگی نیز برنامه‌ریزی مناسب و هوشمندی را جهت شد و آمد زائرین از مبدا تا پایانه مرزی انجام داده‌اند و تعامل و همکاری گسترده با دوستانمان در وزارت راه و شهرسازی بسیار راهگشا بوده است که زحمات آنان قابل تقدیر می باشد.

سردار منتظرالمهدی یادآور شد: عزیزان مشمول غیر غائب ( دانش آموزان، طلاب و دانشجویان) را نیز از یاد نبرده‌ایم و می توانند بدون سپردن وثیقه از طریق “سامانه سخا” درخواست خروج را از اول محرم تا پایان ماه صفر ثبت و یکبار به سفر اربعین بروند و البته در موارد استثنا و مشکل به محل ادارات وظیفه عمومی استان مراجعه نمایند.

شایان ذکر است: متولدین ۱۳۸۵ نیاز به اخذ مجوز از وظیفه عمومی ندارند، مجوز سربازان در حال خدمت با هماهنگی رده‌ها و فرماندهان آنها میسر است و مشمولین و غائبین حق خروج ندارند.

انتهای پیام/م

http://khormusa.ir/1509کپی شد! https://khabarkhoormousa.ir/1509/تسهیل-عبور-زائرین-از-مرزها-با-تدابیر-جد/کپی شد!