پاتک شبانه به جوانان و مدیران بومی به اسم فیش نجومی

پیوست رسانه‌ای عجیبی که به اسم "فیش نجومی مدیران ارشد پتروشیمی" در حال تخریب مدیران جوان و بومی صنایع پتروشیمی منطقه بندرماهشهر و بندرامام‌خمینی(ره) است.

یادداشت| عبداله میرشاملو مدیر مسئول هفته‌نامه الکترونیکی خورموسی؛ در روزهای اخیر در فضای رسانه‌ای استان خوزستان مطالبی با عنوان “دریافت حقوق نجومی دو تن از مدیران پتروشیمی” زیرمجموعه وزرات کار در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، با محتوا یکنواخت نوشتاری در حال انتشار است.

این در حالی است بدون ارائه هر گونه سندی و با عناوین “بررسی نشان می‌دهد” ، “خبرها حاکی از آن است” و… به صورت کلی، مدیران بومی و جوانان صنایع پتروشیمی منطقه ماهشهر و بندر امام خمینی(ره) را نشانه گرفته است.

سوال اساسی که مطرح است چرا این رسانه‌ها که این خبر به اصلاح مهم را منتشر کرده‌اند و به آن دسترسی دارند، چرا اسناد فیش‌های نجومی را منتشر نمی‌کنند تا مردم بهتر بتوانند قضاوت کنند، یا هدف چیز دیگری است که قرار نیست مردم از آن مطلع باشند؟

آیا این رسانه‌های مطلع از فیش حقوقی و مزایا مدیران غیربومی پتروشیمی منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی خبر دارند، یا صلاح نیست خبر منتشر کنند؟

آیا این رسانه‌ها خبر دارند که در پتروشیمی که به اصلاح فیش حقوقی مدیران آن را منتشر کردند، کارمندی بدون سابقه شرکتی با رانت کشوری در سمتی مدیریتی قرار گرفته است و به صورت پروازی در حال تردد است؟

ضربه به اعتماد مردم در آغاز به کار دولت سیزدهم که در حال جلب اعتماد عمومی از دست رفته است، هیچ دستاورد مهمی نخواهد داشت.

رسانه‌ها ضروری است به دور از فضاسازی بازی قدرت و جوسازی سیاسیون اطلاعات دقیق و مستند را به افکار عمومی نشان دهند و اخلاق حرفه‌ای و رسانه‌‌ای را در همچون گذشته رعایت کنند.

یادآور می‌شود طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی و بر اساس تاکید وزارت نفت هیچ رده مدیریتی امکان دریافت حقوق و مزایا بالاتر از سقف تعیین شده را نمی‌تواند داشته باشد.

انتهای پیام/

http://khormusa.ir/228کپی شد! https://khabarkhoormousa.ir/228/پاتک-شبانه-به-جوانان-و-مدیران-بومی-به-اس/کپی شد!