در سفر وزیر کشاورزی به بندر امام خمینی (ره) مطرح شد :

همکاری بین بخشی دستگاه های اجرایی راهکار تخلیه و بارگیری سه میلیون کالای اساسی در بندر امام خمینی (ره)

سید جواد ساداتی‌‌نژاد وزیر جهادکشاورزی در جریان سفرش به بندرامام خمینی(ره) گفت: با همکاری‌های بین بخشی دستگاه‌های متولی واردات، تخلیه و حمل کالاهای اساسی از بندر امام خمینی (ره) با شتاب بیشتری انجام می‌شود.

 

به گزارش هفته نامه الکترونیکی خورموسی به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، سید جواد ساداتی‌نژاد روز جمعه در جریان بازدید از روند تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی از بندر امام خمینی (ره) در جمع خبرنگاران اظهارداشت: در حال حاضر بیش از سه میلیون تن انواع کالای اساسی در این بندر وجود دارد.
وی ادامه‌داد: بخشی از این کالاها در حال تخلیه و بخش دیگری از آن بر روی کشتی و در لنگرگاه‌ها هستند تا با همکاری بین بخشی دستگاه‌های اجرایی، مابقی این کالاها تخلیه و از طریق ناوگان حمل بار به سمت استان‌های کشور جابجا شوند.
وزیر جهادکشاورزی با تاکید اینکه در زمینه حجم کالاهای اساسی وارداتی مشکل خاصی نداریم گفت: ورود کالاهای اساسی از طریق بنادر مختلف کشور از جمله بنادر شمالی، همچنین بندر عباس و چابهار، روند مناسبی را دارند.
به گفته ساداتی‌نژاد، فرآیند تخلیه این محموله‌ها باید با سرعت بیشتری همراه باشد.
وی یکی از اولویت های مهم برای تسریع در تخلیه و حمل کالاهای موجود در بندر امام خمینی (ره) را محموله‌های ” کنجاله سویا” عنوان‌کرد و افزود: در حال حاضر ۵۰۰ هزار تن از این محموله در آستانه حمل و بارگیری است.
وزیر جهادکشاورزی تصریح‌کرد: از این میزان ۲۰۰ هزار تن از کنجاله سویا متعلق به بخش خصوصی و همچنین شرکت پشتیبانی امور دام کشور، آماده حمل به نقاط مختلف کشور است.
ساداتی نژاد یادآورشد: تلاش می‌شود امروز بعد از بررسی فرآیند تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی، در حوزه بندر، گمرک، قرنطینه کالا و غذا و دارو نیز هماهنگی‌های بهتری را ایجاد کنیم تا روند ورود کالاها به کشور با سرعت بیشتری انجام شود.
یادآور می‌شود حدود ۸۰ درصد حجم کالاهای اساسی مورد نیاز کشور از طریق بندر امام خمینی(ره) وارد می‌شود.
انتهای پیام/ م
http://khormusa.ir/264کپی شد! https://khabarkhoormousa.ir/264/همکاری-بین-بخشی-دستگاه-های-اجرایی-راهک/کپی شد!