گپی دوستانه با رییس شورای شهر بندرامام خمینی

میزان سرقت وسایل در پارک های بندرامام خیلی بالاست/می ترسیم آب نما کار کنیم

روز گذشته تماس تلفنی با قاسم رضاییان رییس شورای شهر بندرامام خمینی ره که ما فوتبالی های جاویدی قدیمی به او عاموقاسم می گوییم (البته نه فقط به خاطر سن و سال بلکه بیشتر به خاطر تجربه بالا و اخلاق خوبش) داشتیم و مواردی ایشان عنوان کرد که قابل تامل است.

 

عاموقاسم چرا پروژه های شهری خوابیده ؟

عبدالله جان تمام کارهای شهرداری باید در سامانه ستاد ثبت بشود و از طرفی هم به دلیل اتفاقات سالهای گذشته دستگاه های نظارتی دقت بیشتری روی کارهای ما دارند و اجازه نمی دهند خارج از چهارچوب تکان خورده شود و به همین خاطر تقریبا ۲۴ مناقصه ما که پاکات آن بازشده هنوز به مرحله اجرا نرسیده اما حتما تا قبل از انتهای مردادماه به مرحله کار می رسند و استارت ۲۴ پیمانکار به صورت همزمان تحول خوبی ایجاد خواهد کرد.

چرا این پایه ها و کابل و پروژکتورهای بلااستفاده پارک ها که خوراک سارقان شده جمع نمیشود؟

آقاعبدالله ما بدون مجوز فرمانداری کاری نمی توانیم کنیم . برای جمع آوری این پایه های بلااستفاده و کابل ها و پروژکتورها با توجه به اینکه پایه های بلندتری نصب کردیم لایحه ای توسط شهرداری به ما داده شده و به فرمانداری فرستاده ایم و منتظر جواب آنها هستیم تا پس از تایید فرمانداری همه این ها جمع شوند و در مزایده فروخته شوند . خود ما هم دغدغه داریم اما تنهاییم .

عاموقاسم یک مقایسه ای بین ماهشهر و بندرامام کنید واقعا ما خیلی عقبیم . چرا اینجوری است و چرا ما تحرک لازم نداریم؟

واقعیت عامو در بندرامام بیشترین سرقت از پارک ها را داریم در حالی که در ماهشهر چنین مواردی خیلی کمتر است. آلاچیق های پارک خطی را کامل بریدند و برده اند . حتی جرات نداریم آب نما کار کنیم چون به راحتی سارق مسلح ، نگهبان را تهدید می کند و سرقت می کند . نگهبان هم کاری از دستش بر نمی آید .

از طرفی در ماهشهر همه به شهرداری کمک می کنند و نماینده و فرماندار و عملیات غیرصنعتی و پتروشیمی ها همه به آنجا خدمات می دهند اما ما اینجا فقط شهرداری و بخشدار هست که او هم دستش بسته است .

ما پروژه احداث اورژانس دوم را به شهیدی نیا دادیم اما او زیرقولش زد و کاری نکرد . ما چه باید کنیم درحالی که تمام توان مان را نهاده ایم و با سیلی صورت خودمان را سرخ می کنیم .

چرا شهردار نشست خبری با خبرنگاران نمی گذارد؟

یک نامه رسمی از رسانه ها به ما بدهید تا من پیگیر شوم و حتما شهردار را ملزم به برگزاری نشست خبری با خبرنگاران خواهم کرد .

حرف آخر؟

من هم مثل شما دغدغه دارم اما بروکراسی اداری باید کاملا طی شود و ان شالله در آینده نزدیک با شروع به کار ۲۴ پیمانکار حتما حرکت خوبی در بندرامام شاهد خواهیم بود .

 

انتهای پیام/م

http://khormusa.ir/369کپی شد! https://khabarkhoormousa.ir/369/میزان-سرقت-وسایل-در-پارک-های-بندرامام-خ/کپی شد!