هادی راشدی : آب جنوب شرق تامین کننده آب بندرامام است نه توزیع کننده/خطوط توزیع آب در بندرامام خمینی فرسوده است

با توجه به کدر بودن و رسوب و گل و لای آب بندرامام خمینی در شب گذشته ، پس از اطلاعیه آبفای بندرامام مبنی بر آنکه افت فشار آب از طرف آب جنوب شرق دلیل این اتفاق بوده ، با هادی راشدی رییس شبکه تامین آب جنوب شرق در بندرامام خمینی ره مصاحبه ای انجام شد .

 

به گزارش هفته نامه الکترونیکی خورموسی ، هادی راشدی در این مصاحبه گفت : ضمن قبولی نذر و نیازها و عزاداری های شهروندان بندرامام خمینی ، در پی گلایه های بر حق مردم بندرامام مبنی بر کدر بودن آب و نیز اطلاعیه آبفای بندرامام ، پس از طوفان روزهای گذشته و سقوط حدودا ۹ پایه برق ۳۳۰۰۰ ولت برق رسانی جاده کانال ، تاسیسات بالادستی به مدت ۴۸ ساعت بدون برق بودند و با دیزل ژنراتور آب رسانی انجام و با وجود افت فشار و قطعی آب در برخی مناطق شهری ، علی رغم آنکه ورودی آب به صنایع ، فولاد ، اداره بنادر و کل شرکت های تابعه به حالت شات داون رسید اما این اتفاق مدیریت شد تا اولویت با مردم در شهرها و روستاها باشد.

وی ادامه داد : خوشبختانه ظرف کمتر از ۴۸ ساعت با تلاش و همت شبکه توزیع برق و آب جنوب شرق ، پایه ها مجددا نصب و خطوط برق برقرار شدند و متاسفانه حین عملیات یکی از کارکنان هم دچار حادثه شد و اکنون این جوان در کماست و سطح هوشیاری پایینی دارد و آرزوی سلامتی برای وی داریم.

راشدی گفت : در حال حاضر با وجود آتش گرفتن دوباره یکی از پایه های چوبی برق ، شب گذشته در ورودی روستای منصوری بازهم مشکل مرتفع شده و میزان تحویل آب ورودی به مجموعه های آبفا و صنایع و اداره بنادر نرمال شده است .

هادی راشدی در ادامه عنوان کرد : با توجه به اطلاعیه ای که آبفای بندرامام داده و ذکر کرده دلیل کدربودن آب بندرامام ، افت فشار از طرف آب جنوب شرق است ، لازم است شهروندان بدانند آب جنوب شرق تامین کننده آب است نه توزیع کننده آب ؛ بدین معنی که آبفا پس از تحویل آب و تصفیه ، فیلتر ، ورود به مخزن و کلرزنی آب ، آن را به شبکه آب رسانی شهری وارد می کند . پس آبفا از فشار آب موجود در شبکه توزیع خودش استفاده می کند و اگر مشکلی است در خطوط شبکه توزیع و شرایط آن است .

راشدی گفت : با توجه به شرایط بسیار قدیمی ۵۰ یا ۶۰ ساله لوله های آزبست و رسوب گرفته شبکه توزیع آب و نیز به کم بودن فشار آب از تاسیسات خود آبفا این شرایط بوجود می آید در حالی که اگر فشار آب خوب باشد ، قطعا این گل و لای نیز همراه آب در ساعت اولیه این شرایط بوجود می آید .

وی ادامه داد : پس با توجه به توضیحات ، رسالت ما تحویل آب به تاسیسات آبفا است و خواهش ما از آبفا بندرامام آنست که در توضیحاتشان این طور عنوان نکنند که پایین بودن کیفیت آب از سمت آب جنوب شرق است ، در حالی که مجموعه آب جنوب شرق کدورت به فرض ۴۰۰ الی ۵۰۰ آب کارون را پایین آورده ، پس از زدن مواد منعقدکننده و فیلتر کردن به تاسیسات آبفا تحویل می دهد .

راشدی در پایان گفت : این توضیحات برای مردم و آشنا شدن آنها از فرآیندها بود و از مجموعه آبفای بندرامام نیز خواهشمندیم سعه صدر به خرج دهند و در توضیحاتشان دقت بیشتری کنند تا زحمات یک مجموعه که تمام توانش برای خدمترسانی نهاده است نادیده گرفته نشود.

 

انتهای پیام/م

http://khormusa.ir/406کپی شد! https://khabarkhoormousa.ir/406/هادی-راشدی-آب-جنوب-شرق-تامین-کننده-آب-ب/کپی شد!