حکم محرومیت ناظمی رییس فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی از پست های حساس در دادگاه تجدیدنظر تایید شد/ چرا وزارت ورزش تا کنون سرپرست تعیین نکرده است؟

درخواست تجدیدنظر رئیس فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی در ماجرای حکم انفصال از خدمت، از سوی شعبه تجدیدنظر دیوان عدالت اداری رد شد.

به گزارش هفته نامه خورموسی به نقل از خبرگزاری تسنیم، سازمان بازرسی کل کشور پیش‌تر شکایتی از مازیار ناظمی رئیس فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی پیرامون عدم رعایت ضوابط قانونی در خصوص اعطای امتیاز واردات موتور سنگین به اشخاص ثالث مطرح کرد. این شکایت در شعبه سوم هیئت بدوی رسیدگی به تخلفات اداری نهاد ریاست جمهوری مورد رسیدگی قرار گرفت.

پس از بررسی‌های صورت گرفته، در اردیبهشت ۱۴۰۱ رأی صادر و طبق آن، ناظمی به «محرومیت از انتصاب به پست‌های حساس و مدیریتی در دستگاه‌های دولتی و دستگاه‌های مشمول قانون تخلفات اداری به مدت یک سال» محکوم شد.

رئیس فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی بابت حکم صادره به دیوان عدالت اداری اعتراض کرد اما از سوی شعبه بدوی دیوان رد شد تا ناظمی اعتراض خود را در دادگاه تجدیدنظر پیگیری کند.

در نهایت شعبه ۲۹ تجدیدنظر دیوان عدالت اداری رأی نهایی و قطعی را در روز ۱۲ شهریور ماه سال جاری صادر کرد و بر همین اساس، این شعبه نیز ضمن صدور حکم به رد تجدیدنظرخواهی ناظمی، حکم به اجرای رأی قبلی داد؛ همان رأیی که منجر به محرومیت از انتصاب به پست‌های حساس و مدیریتی در دستگاه‌های دولتی و دستگاه‌های مشمول قانون تخلفات اداری به مدت یک سال می‌شود. دادگاه تجدیدنظر دیوان عدالت اداری اعلام کرده که این حکم قطعی است.

اکنون باید دید او چه زمانی از این سمت کنار خواهد رفت چرا که بر اساس حکم قطعی صادره رئیس فدراسیون موتورسواری به مدت یک‌سال از حضور در پست‌های حساس که ریاست فدراسیون نیز شامل آن می‌شود، محروم شده است. خودداری از اجرای آرای قطعی، جرم محسوب می‌شود.

فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی در ماه‌های گذشته نیز با یک حاشیه بزرگ مواجه شده بود. در خرداد ماه و در جریان مراسمی تحت عنوان «بزرگترین همایش فراگیر خودروهای کلاسیک» در مجموعه ورزشی آزادی اتفاقات تأسف‌آور و هنجارشکنی‌های زیادی صورت گرفت اما وزارت ورزش در آن مقطع به یکی دو بیانیه بسنده کرده و هیچ برخوردی با مسئولان فدراسیون نکرد، گویی که اتفاقی رخ نداده است.

انتهای پیام/

http://khormusa.ir/611کپی شد! https://khabarkhoormousa.ir/611/حکم-محرومیت-ناظمی-رییس-فدراسیون-موتور/کپی شد!