جوانان مردم کف خیابان در دفاع از نظام شهید می‌شوند و آقازاده‌های ولایتی مدیران موفق برج‌سازی در کشور!

بعد از انتشار فیلم پدر شهید عجمیان، کسی پرسید که چرا ولایتی این کار را کرده؟ مگر او از اول انقلاب بین مردم نبوده؟ چرا به نفع یک طبقه صنفی و اقتصادی عمل کرده؟

به گزارش هفته نامه خورموسی ، داوود مدرسیان مدیر مسئول رسانه فریاد خوزستان پس از انتشار فیلم دلخوری پدر شهید عجمیان طی یادداشتی نوشت : بعد از انتشار فیلم پدر شهید عجمیان، کسی پرسید که چرا ولایتی این کار را کرده؟ مگر او از اول انقلاب بین مردم نبوده؟ چرا به نفع یک طبقه صنفی و اقتصادی عمل کرده؟

عرض کردم که اتفاقاً اگر گذشته و ابعاد سیاسی – اقتصادی ولایتی و اطرافیان او را به خوبی بررسی کنید متوجه این چرایی خواهید شد! به چند مورد کوتاه اشاره می کنم:

دیماه سال ۹۹ بود که فیلمی از حضور آقازاده های آقای ولایتی در همایش «گرگ وال استریت» بعنوان مدیران موفق برج ساز با ساخت ۱۶۰۰ خانه(!) در ترکیه منتشر شد.

پیش از آن مطالبی درباره فعالیت های اقتصادی آقازاده ولایتی منتشر می شد اما کسی در این باره اظهار نظر نمی کرد تا اینکه حضور آنان در همایشی تابلودار که یکی از همایش های مشخص و دارای پشتوانه فکری لیبرالی است، این مسئله را تأیید کرد.

در حالیکه عموم مردم توان ساخت یک مسکن را ندارند، پسران آقای ولایتی با کدام پشتوانه اقتصادی و ارتباطی توانسته اند جزو موفق ترین برج‌سازان قرار بگیرند؟

ولایتی خود در همین سالها گفته بود که «مردم ایران باید مقاومت را از مردم یمن یاد بگیرند که چگونه لنگ می پوشند و نان خشک می خورند!» این مدل اظهارات فقط منجر به عصبانیت مردم شده بود.

جالب است ماجرای خرید خانه هزار متری توسط خود ولایتی در اول انقلاب را نیز مطالعه کنید که چگونه صاحب خانه ۱۰۰۰ متری در بهترین نقطه می شود. دوسه سال قبل میلاد گودرزی برای بررسی ماجرای غصب یک منزل توسط حسین فریدون و حسن روحانی، عکسی از این کوچه ضبط می کند که قاضی به علت اینکه دیوار منزل ولایتی در عکس دیده می شود به اتهام عکس برداری از مناطق ممنوعه(!!) او را به حبس محکوم می کند!

در کنار همه این موارد، گفتمان تنش زدایی که در سیاست خارجه بعنوان وزیر امور خارجه دنبال می کرد را هم بررسی کنید بعلاوه مواضع سیاسی و اقتصادی وی در دوره حسن روحانی و حمایت تمام عیار از برجام. گفتمانی که در عمل به ضرر جبهه مقاومت و ایران بوده و آورده ای برای اقتصاد ایران هم نداشت و نتیجه آن در ماجرای برجام ملموس بود و فقط به سود یک طبقه خاص سیاسی – اقتصادی تمام شد!

سال گذشته در جریان اغتشاشات پائیز ۱۴۰۱ نیز خبری منتشر شد که ولایتی جهت جلوگیری از حکم اعدام یک پزشک و همسرش که جزو قاتلین شهید روح الله عجمیان بودند، با مقامات قضایی صحبت کرده و حالا پدر شهید اعتراض خود را در صداوسیما اعلام می کند و …

عرض من این است که برای تحلیل چرایی رایزنی ولایتی برای جلوگیری از اعدام قاتلین شهید، باید گذشته او، فعالیت های اقتصادی و سیاسی او و اطرافیانش را به درستی بررسی کرد تا به تحلیل درستی رسید. اینها مثل یک منظومه با همدیگر مرتبطند.

 

انتهای پیام /م

http://khormusa.ir/644کپی شد! https://khabarkhoormousa.ir/644/جوانان-مردم-کف-خیابان-در-دفاع-از-نظام-شه/کپی شد!