علی عسکری از خارج سازی خانیان ، بزرگترین مغروقه اروند خبر داد

علی عسکری مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر گفت : با پیگیری های صورت گرفته خانیان ، بزرگترین و پرریسک ترین مغروقه تا پایان سال جاری از اروند خارج می‌شود.

به گزارش هفته نامه خورموسی ، علی عسکری مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر در نشست شورای مدیران معاونت برنامه‌ریزی سازمان بنادر و دریانوردی در بندر خرمشهر گفت : مغروقه های زیادی در اروند وجود داشت که اکثر آنها کوچک بودند و خارج شده اند اما خانیان تقریبا تمام عرض اروند را گرفته و حدودا ۵۰ متر آن برای تردد کشتی ها آزاد است و لذا عملا اسکله ها را از کار انداخته است .

وی ادامه داد : افراد محلی می گویند اگر خانیان خارج شود فتح دوم خرمشهر رخ داده وخارج سازی مغروقه خانیان به عنوان یکی از بزرگترین و پر ریسک ترین مغروقه موجود در اروندرود است که تا پایان امسال انجام می شود و خارج‌سازی این مغروقه در رونق بندر این شهرستان تاثیر زیادی خواهد داشت.

عسکری با تاکید بر اینکه بندر خرمشهر از امکانات به روز کشور برای رونق و تجارت برخوردار است گفت : هدف اساسی ما در بندر خرمشهر ایجاد ترافیک کالا و تردد کشتی‌ها است که به همین منظور اقدامات تخصصی و مطالعاتی در حال انجام است که در صورت تحقق، شاهد توسعه و اشتغال در سطح منطقه خواهیم بود.

وی در ادامه گفت : بندر خرمشهر از جهت زیرساخت و تسهیلات ،  آمادگی کامل برای استقبال از سرمایه‌گذاران را دارد و پیگیری ها برای جذب سرمایه گذاران و ایجاد اشتغال برای جوانان بومی ادامه دارد.

مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر همچنین گفت : با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در راستای ایجاد صنایع تولیدی در بندر خرمشهر به دنبال حرکت به سمت بنادر نسل سوم هستیم.

وی ادامه داد: در هفت ماه سال جاری، نسبت به مدت مشابه سال گذشته در عملیات تخلیه و بارگیری رشد ۴۷ درصدی در بندر خرمشهر به ثبت رسیده که در روزهای آینده با نیمه مکانیزه کردن این عملیات، قدم رو به جلوی در راستای افزایش صادرات برخواهیم داشت.

انتهای پیام /م

http://khormusa.ir/685کپی شد! https://khabarkhoormousa.ir/685/علی-عسکری-از-خارج-سازی-خانیان-،-بزرگتری/کپی شد!