سردار جلالی در بازدید از بندر خرمشهر:

لایروبی دهانه اروندرود از اولویت های سازمان پدافند غیرعامل است

رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور در بازدید از بندر خرمشهر گفت: پیشینه دفاع مقدس در مناطق مرزی آبادان و خرمشهر ، اولویت در بازتعریف منافع ایران و عراق ایجاد کرده و هم مرز بودن خرمشهر با عراق و سابقه دفاع مقدس در آن لزوم اولویت بازبینی منافع بین دو کشور را بیشتر کرده است.

  به گزارش هفته نامه خورموسی ، سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور امروز در سفری سه روزه به استان خوزستان، وارد منطقه آزاد اروند شد.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در نخستین برنامه خود در قالب بازدید دریایی، از اروندرود بازدید و نیز با حضور در اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر، از نزدیک با ظرفیت‌های این بندر تجاری آشنا شد.

غلامرضا جلالی در مصاحبه ای گفت : لایروبی دهانه اروند رود برای عبور شناورهایی با تناژ بالا که قانون در برنامه ششم توسعه تکلیف کرده، از اولویت تمام دستگاه ها از جمله سازمان پدافند غیر عامل خواهد بود.

وی در ادامه گفت: ملاحظات امنیتی، دفاعی و اقتصادی بعد از یک دوره چهل ساله باید بازتعریف شود تا متناسب با منافع مردم منطقه و منافع ملی بتوانیم همکاری های مشترکی در بازگشایی آبراه اروند و لایروبی آن داشته باشیم که هم خرمشهر و هم بصره بتوانند از اروند رود استفاده ارزشمندی داشته باشند.

رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور گفت: پیشینه دفاع مقدس در مناطق مرزی آبادان و خرمشهر ، اولویت بازتعریف منافع ایران و عراق ایجاد کرده و هم مرز بودن خرمشهر با عراق و سابقه دفاع مقدس در آن لزوم اولویت بازبینی منافع بین دو کشور را بیشتر کرده است.

انتهای پیام / م

http://khormusa.ir/687کپی شد! https://khabarkhoormousa.ir/687/لایروبی-دهانه-اروندرود-از-اولویت-های-س/کپی شد!