روحی : از عملکرد شهرداری و آبفا در لایروبی ها راضی نیستم/ خرمی : پمپ های اس پی و دیزل ژنراتور مصوب ستاد بحران هنوز تحویل شهرداری بندرامام خمینی(ره) نشده است

با هشدار ورود سامانه بارشی ، اصغر روحی رییس شورای اسلامی شهر و مرتضی خرمی شهردار بندرامام خمینی(ره) در مصاحبه های جداگانه ، درباره آخرین وضعیت دفع آب های سطحی شهر بندرامام خمینی(ره) صحبت کردند.

به گزارش هفته نامه خورموسی ، اصغر روحی رییس شورای اسلامی شهر بندرامام خمینی(ره) در خصوص آمادگی شهرداری بندرامام گفت : همه سپتیک های تلمبه خانه های ۷۰۰ دستگاه ، فاز یک ، مقداد ، مارون ، بهار و صدوقی لایروبی شده اند و در حال حاضر با اضافه شدن پمپ های خریداری شده حدودا ۴۰ پمپ آماده به کار است و در صورت تامین برق مورد نیاز پمپ ها ، توان خروجی آب نسبت به سال گذشته دوبرابر می بایست افزایش یابد .

روحی گفت : دغدغه اصلی ما تامین برق مورد نیاز این پمپ هاست و در صورت قطعی طولانی برق ، با وجود آنکه ایستگاه های پمپاژ مقداد ، فاز یک و صدوقی دیزل ژنراتور دارند ، توان دفع آب های سطحی کاهش می یابد و آب در معابر جمع خواهد شد ، زیرا دیزل ژنراتورها توان روشن کردن همه پمپ ها را ندارند.

روحی گفت : ضمن تشکر از جناب آقای حاجی زاده مسئول تاسیسات شرکت عملیات غیرصنعتی جهت خرید و نصب ترانس کمپکت ، با برق دار شدن این ترانس و اتصال آن به پمپ ها ، توان خروجی ایستگاه پمپاژ شهرک مقداد به ۷ پمپ خواهد رسید و تلاش پرسنل شهرداری برای اتصال این ترانس به پمپ ها ادامه دارد.

وی گفت : در خصوص تلمبه خانه فاز یک نیز ضمن تشکر از مساعدت و همکاری و پیگیری اداره برق بندرامام برای نصب ترانس ، برق مورد نیاز تلمبه خانه تامین و تمام ۸ پمپ این تلمبه خانه وارد سرویس شدند.

روحی در ادامه گفت : با مصوبه ستاد بحران ، اداره بنادر خوزستان دوعدد پمپ اس پی و منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی دوعدد پمپ اس پی و دیزل ژنراتور می بایست در اختیار ما قرار دهند که آنها را در تلمبه خانه های مورد نیاز از جمله ۷۰۰ دستگاه نصب کنیم .

رییس شورای اسلامی شهر بندرامام خمینی(ره) گفت : با وجود زحماتی که کشیده شده ، بنده از لایروبی سپتیک ها و صفحه کشی لوله ها چه از طرف شهرداری و چه از طرف آبفا راضی نیستم و این موضوع را به بخشدار اطلاع داده ام و در صورت کاهش ورودی آب های سطحی به سپتیک ها ، آب گرفتگی در معابر شهر طولانی مدت می شود که امیدوارم این اتفاق رخ ندهد.

مرتضی خرمی شهردار بندرامام خمینی(ره) در مصاحبه ای گفت : با اقدامات انجام شده ، توان خروج آب های سطحی افزایش پیدا کرده اما اگر در مدت کوتاه بارش شدید باشد ، با توجه به دفع آب از طریق ایستگاه های پمپاژ ، قطعا آب گرفتگی در معابر خواهیم داشت و در صورت برق قطع طولانی مدت برق ، آب گرفتگی مدت بیشتری ادامه می یابد.

وی گفت : در خصوص تشکیل ستاد بحران ، با تشکیل ستاد بحران درون شهرداری ، با ادارات دیگر و نیز در فرمانداری جلسات متعددی برگزار شده و در راستای مصوبات این جلسات ، اقداماتی از جمله لایروبی سپتیک های پمپاژ و صفحه کشی لوله ها نیز صورت گرفته است.

خرمی ادامه داد : علی رغم مصوبه ستاد بحران می بایست دو پمپ اس پی از اداره بنادر خوزستان و دوپمپ اس پی و یک دیزل ژنراتور از طرف منطقه ویژه پتروشیمی و پتروشیمی بندرامام به ما تحویل میشد که تاکنون فقط یک پمپ اس پی از طرف منطقه ویژه پتروشیمی به ما تحویل داده شده و مابقی وسایل به دستمان نرسیده است .

انتهای پیام /م

http://khormusa.ir/696کپی شد! https://khabarkhoormousa.ir/696/پمپ-های-اس-پی-و-دیزل-ژنراتور-مصوب-ستاد-ب/کپی شد!