جام رسانه امید خوزستان آغاز شد

نخستین رویداد رسانه‌ای "جام رسانه امید" با حضور ۲۸ تیم مطبوعاتی به میزبانی سازمان بسیج رسانه خوزستان، آغاز شد.

به گزارش هفته‌نامه خورموسی، صبح امروز آیین افتتاح نخستین رویداد رسانه‌ای “جام رسانه امید” با حضور ۲۸ تیم، در محل سالن اجتماعات شهید قاسم سلیمانی شرکت ملی حفاری به میزبانی سازمان بسیج رسانه خوزستان، آغاز شد.

این رویداد رسانه‌ای در محورهای اصلی «جهاد تبیین»، «جهاد خدمت» و «جهاد امید» در بازه زمانی ۲۴ ساعته بین فعالان مطبوعاتی خوزستان، برگزار می‌شود.

مرتضی کارآموزیان رئیس سازمان بسیج رسانه کشور در جمع تیم‌های رسانه‌ای شرکت‌کننده در رویداد رسانه‌ای جام رسانه امید، اظهار کرد: امروز سه مناسبت مهم  گرامیداشت روز دانشجو، سالگرد ۶۷ نفر شهدای حادثه هواپیمای ارتش که رسانه‌ای بودند و چند نفر از آن‌ها از اهالی رسانه خوزستان هستند همچنین ایام فاطمیه را باید گرامی بداریم.

وی افزود: خوزستان ششمین استان برگزار کننده رویداد رسانه‌ای جام رسانه‌ای امید است و تا بهمن ماه امسال این جام باید در کلیه استان‌ها برگزار شود.

رئیس سازمان بسیج رسانه کشور  با اشاره به اتفاقات سال گذشته که کل فضای کشور را درگیر خود کرد، گفت: سال گذشته به مدت ۴۵  روز کشور درگیر تروریست رسانه‌ای بود و هیچ قانونی نبود که با رسانه‌های معاند مقابله کند.

کارآموزیان با بیان اینکه مقام معظم رهبری بعد از اتفاقات سال گذشته بحث جهاد تبیین را مطرح کردند و این بحث تا حدود بالایی ما را جلو انداخت، بیان کرد: از چهار رسانه معاند حدود ۲۱ هزار مطلب دروغ تولید شد که با توجه به باورپذیری بالای جامعه، موجی از  دروغ در کل کشور ایجاد شد.

وی با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه امیدآفرینی وظیفه همه مردم است، عنوان کرد: رسانه‌ها پیش از همه باید آگاه شوند تا آگاهی دقیق، صحیح و درست که مد نظر حضرت آقاست رقم بخورد.

کارآموزیان به تاکید بر اینکه اهالی رسانه پیشرفت‌های اطراف خود را باید رصد و بازگو کنند، افزود: سال گذشته بالغ بر ۲ میلیارد پیام نا امید کننده توسط رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی تولید شد.

وی با بیان اینکه ذائقه مردم ایران تحریک محور است، گفت: با توجه به رویدادهای امیدوارکننده‌ای که در جامعه رخ می‌دهد اهالی رسانه باید  ذائفه مردم  را تغییر دهند.

سجاد بهمئی مسئول بسیج رسانه خوزستان در نخستین رویداد رسانه‌ای «جام رسانه امید» با اشاره به اینکه ایده این رویداد توسط بسیج رسانه خوزستان مطرح شد، اظهار کرد: تاکنون جام رسانه‌ امید با همکاری سازمان بسیج رسانه در برخی از استان‌ها برگزار شده و امروز نیز شاهد برگزاری پرشور این رویداد رسانه‌ای در استان خوزستان هستیم.

وی گفت: جهاد تبین، جهاد خدمت و جهاد امید آفرین، به عنوان محورهای رویداد رسانه‌ای جام رسانه امید انتخاب شده‌اند.

مسئول بسیج رسانه خوزستان درباره اهداف انتخاب محورها بیان کرد: با انتخاب این محورها تلاش داریم تمام رسانه‌ها را به یک جبهه واحد برسانیم تا در زمان بحران‌ها و هجمه‌های رسانه‌ای بتوانیم نفوذ و کارایی رسانه‌ای لازم را داشته باشیم.

وی افزود: می‌خواهیم در زمان‌های حساس و در زمان هجمه رسانه‌های بیگانه و معاند با کمک رسانه‌های داخلی به عنوان آفت رسانه‌ای اقدامات لازم را داشته باشیم.

بهمئی با تاکید بر لزوم ایجاد جبهه عنوان کرد: تیم‌ها به نام شهدای دفاع مقدس و مدافع حرم نامگذاری شده و هر تیم ۲۴ ساعت برای انتشار و تولیدات حداکثری زمان دارد. آثار تولید شده در این رویداد سه تا پنج روز آینده داوری می‌شود و نفرات برتر پس از اعلام نتایج تقدیر می‌شوند.

انتهای پیام/

http://khormusa.ir/752کپی شد! https://khabarkhoormousa.ir/752/جام-رسانه-امید-خوزستان-آغاز-شد/کپی شد!