۱۵ درصد ارز کشور توسط صنعت فولاد تامین می‌شود

مدیرعامل فولاد اکسین خوزستان گفت: با توجه به تحریم های ظالمانه، صنعت فولاد توانسته در بخش ارز آوری موفق باشد به گونه‌ای که ۱۵ درصد ارز کشور توسط صنعت فولاد تامین می‌شود.

به گزارش هفته‌نامه خورموسی، علی محمدی مدیر عامل شرکت فولاد اکسین خوزستان صبح امروز در نخستین رویداد رسانه‌ای جام رسانه‌ای امید، با تبریک کسب رتبه برترین فرمانده سپاه کشور در جشنواره بزرگ مالک اشتر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی توسط سردار شاهوارپور فرمانده سپاه ولیعصر (عج) استان خوزستان، اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب همواره تاکید کرده اند که جهاد تبیین را باید جدی بگیریم امروز رسانه ها در خط مقدم جهاد تبیین قرار دارند و می توانند در امید آفرینی و تشریح دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران نقش آفرینی موثری داشته باشند.

مدیر عامل شرکت فولاد اکسین خوزستان با بیان اینکه در جنوب غرب کشور شرکت فولاد اکسین خوزستان به عنوان یکی از ۱۰ شرکت برتر دنیا است، گفت: تنها شرکت در غرب آسیا در حوزه تولید ورق های عریض و با کیفیت عملکرد درخشانی در هشت ماه ابتدایی سال جاری داشته و رکورد های مختلفی را ثبت کرده است.

محمدی بیان کرد: در مجموعه فولاد اکسین علی رغم محدودیت‌های مصرف انرژی، رکورد تولید واقعی تولید ورق شکسته شد و میزان تولید محصولات در هشت ماه ابتدایی امسال به ۵۰۰ هزار و ۸۲۴ تن رسید که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۷۲ هزار و ۳۷۳ تن رشد داشته است.

وی عنوان کرد: تناژ کل تولیدات در شرکت فولاد اکسین خوزستان تا آبان ماه سال گذشته نسبت به آبان سال ۱۴۰۱ با رشد ۱۷ درصدی همراه بوده است.

محمدی افزود: بیشترین تولید محصولات شرکت مربوط به ورق هایی با ارزش افزوده بالا و ورق های API است که بخش عمده ای از تولیدات این شرکت را تشکیل می‌دهند.

وی گفت: با افزایش میزان،تولید درآمد شرکت در هشت ماه ابتدایی سال به  ۱۰۴ هزار میلیارد ریال رسید،کـه با توجه به درآمد ۶۳ هزار میلیارد ریالی مدت مشابه سال قبل،رشد ۶۵ درصدی را تجربه کرد.

محمدی بیان کرد: با تغییر رویکرد در فروش و توسعه سبد محصولات میزان سود دهی در هشـت مـاه اول امسال به ۳۷ هزار میلیارد ریال رسید،که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۱۸ هزار میلیارد ریال رشد داشته است.

وی با تاکید بر اینکه  شرکت فولاد اکسین در برابر تحریم ها قد علم کرده و  استوار تر از همیشه در مسیر شعار سال حرکت می کند، عنوان کرد: سود کل شرکت  در سال ۱۴۰۱ حدود ۳۴ هزار میلیارد ریال ثبت شد این در حالی است که سود شرکت در هشت ماه ابتدایی امسال سه هزار میلیارد ریال بیش از کل سود سال گذشته بوده و هنوز چهار ماه تا پایان سال باقی مانده است.

محمدی افزود: سود خالص شرکت ۹۶ درصد افزایش یافته که در نوع خود یک رکورد بی نظیـر بـه نـظـر مـی رسد.

وی یکی از دلایل افزایش درآمد و سوددهی شرکت، میزان آماده بکاری ۹۵ درصدی کارخانـه و بر اساس شرکت سازنده (دانیلی)۷۹ درصد، عنوان کرد و گفت: یعنی میزان آماده بکاری شرکت ۱۶ درصد بالاتر از میانگین تعیین شده است و نسبت به مدت مشابه سال قبل که ۹۱ درصد بود چهار درصد افزایش یافته است.

محمدی تامین به موقع مواد اولیه و اسلب ها از دیگر دلایل این درآمدزایی و سودآوری فولاد اکسین برشمرد، و بیان کرد: در کنار رکوردشکنی در تولیـد،سود دهی و درآمـد، برنامـه هـای توسعه ای شرکت فولاد اکسین خوزستان با برنامه ریزی دقیق و نظم خاصی در حال انجام است،به طوری که امسال از نظر تعداد تنوع،حجم و وسعت پروژه ها پرکارترین سال شرکت فولاد اکسین خوزستان از زمان تاسیس تاکنون خواهد بود.

وی افزود: این رکوردشکنی در تولید،سوددهی و درآمد در حالی صورت گرفت که اگر پروژه فولادسازی راه اندازی شود،میزان درآمد و سوددهی شرکت به طور قابل توجهی در حال افزایش است.

محمدی با اشاره به رکوردهای دیگر شرکت فولاد اکسین خوزستان در حوزه صادرات، عنوان کرد: امسال  رشد بی سابقه و ۴۵ درصدی را داشتیم  و  صادرات محصولات این شرکت به ۱۸ کشور و سه قاره در جهان است.

وی در رابطه با عملکرد شرکت فولاد اکسین در مسئولیت های اجتماعی، گفت: اقداماتی چون تامین و تحویل ۲ هزار تن ورق فولادی برای ساخت پل عنافچه،توزیع ۲ هزار بسـته آموزشی در مناطق محروم، توزیع ۴ هزار بسته معیشـتـی ویـژه مناطق محروم، ارائه خدمات درمانی و توزیع داروی رایگان در مناطق کم برخوردار قلعه چنان و منبع آب،مشارکت در درمان دختر خردسال فاطمه عساکره و استخدام پدر وی، همچنین توزیع روزانه چندین تانکر آب شرب در روستاهای شهرستان باوی،مشارکت و اعزام ماشین آلات جهت جمع آوری آبهای سطحی در بارندگی های اخیر،خدمات شبانه روزی در پایانـه مرزی شلمچه و … توسط این شرکت انجام شد.

محمدی افزود:  تبدیل وضعیت پرسنل ایثارگر یکی از اولویتهای مجموعه مدیریت این شرکت بود که بر همین اساس بیش از ۱۰۰ نفر تبدیل وضعیت شدند.| فارس

انتهای پیام/

http://khormusa.ir/755کپی شد! https://khabarkhoormousa.ir/755/۱۵-درصد-ارز-کشور-توسط-صنعت-فولاد-تامین-م/کپی شد!